RSS

Küçük ayrıntılarla müthiş değişimler

Bazen küçücük ayrıntılarla hem elinizdeki malzemeler değerlenir hemde yaşam mekanlarınız tamamen değişir. Bu küçük dokunuşları çok seviyorum:)

Annemin eski bir büfesinin  üst süslemesi kıyıpta atamadığımız bir parça idi,
şimdi salonda ki geçiş duvarında pek de güzel oldu.

Balkon kapanınca salona ışık tek camdan geliyor du bende bu yöndeki ışıktan yararlanabilmek amacı ile bu bölümü cam tuğla uygulaması ile daha dekoratif bir görünüme kavuşturdum hemde ışık hala bizimle :)
Babamın çok sevdiği taş ayna yine bizim için vazgeçilmezlerden biri, duvara diagonal bir biçimde asarak daha aydınlık bir mekan oluştu. Aynanın iki yanına kendi boyadığım silikon süslemeleri de astım daha sıcak bir görünüme kavuştu.


Ahşap oymalarla hazırlanmış bir duvar süsü ve iki yanında yöresel mumluklar. Bir tatilde Antakya dan aldığım bu objeler birlikte çok daha güzel görünüyor. Ayrıca eski bir su küpünden yaptığımız abajur ki şapkalarını arada değiştirerek değişik görünümlere kavuşuyor; bu abajur şapkası altına yılbaşı süslemelerinden kalan boncukları minik çatal iğnelerle tutturdum, süsler kenarda beklemekten kurtuldu hem de abajur şenlendi.


Boyadığım melekler çok mat duruyordu ben de simli yapıştırıcılarla  kıvrımlarını daha belirgin hale getirdim. Yaklaşık 8 senedir duvarımda duruyorlar ve hiç bozulmadılar. İçinde renkli simli pullar olan yapıştırıcılar süslemede gerçekten performanslarını kanıtladı, her yerde de kullanılabilir.


25 senelik bir abajur. Zaman zaman şapkalarını değiştirerek hala kullanıyorum. Yapı marketlerden çok ucuza maledeceğiniz abajur şapkalarını perdecilerden alabileceğiniz boncuklar ve  heryerde bulunabilecek ( ben bu su taşlarını pazardan alıyorum) tülden yapılmış esnek su taşları ile süsleyerek farklı bir ambiyans oluştura bilirsiniz. Bu malzemeleri şapkanın üzerine sıcak silikonla kolayca aplike edebilirsiniz.


  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 yorum:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...